zemes dienaKovo 20 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Žemės diena.

ŽEMĖS DIENOS  tikslas - atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas.

Visą savaitę mokiniai fiksavo pavasario išdaigas -  pirmuosius pumpurus, pavasarėjančią aplinką skaitmeninių nuotraukų konkursui „Pavasario žingsniai“. Geriausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Kovo 20-ąją dieną pirmoji „Žalioji pamoka“ – „Žemė žmonių planeta“, vyko visose klasėse. Ją vedė dalykų mokytojai, kurie su mokiniais  diskutavo apie Žemę, klimato atšilimą,  šiukšlių rūšiavimą, vandens užterštumo problemas. Antrą pamoką vyresnėse  klasėse vyko klasių valandėlės, filmų  „Kodėl skauda Žemei“ peržiūra ir  aptarimas.

DSC07480Tuo metu pradinių klasių mokiniai  jiems paskirtame plote puošė  priešgaisrinį vandens bokštą. Su savo atsineštomis  medžiagomis jie kūrė ekspoziciją iš gamtinės žaliavos.

3 - 4 pamokos „Aš kuriu Žemei“ 6-10 klasių mokiniams vyko gamtoje. Jie kartu su klasių vadovais  pasirinktoje teritorijoje (miško aikštelėje, poilsiavietėje prie Draustinio ar kt.)  turėjo surinkti šiukšles (daugiausiai šiukšlių surinko šeštokai), sutvarkyti aplinką ir iš gamtinės žaliavos (smėlio, akmenų, kankorėžių) kurti Žemės meną.

Kopija iš Skaidrė9Pradinukai ketvirtos pamokos metu varžėsi viktorinoje „Gyvybė Žemėje. Visų komandų žinios buvo puikios, teisingausiai į klausimus atsakė jungtinė 2-3 klasių komanda. Visos klasės buvo apdovanotos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Penktą pamoką aktų salėje vyko  nuveiktų darbų  pristatymas bei viktorina 6-10 klasių mokiniams  „Po žemynus su ekologine vėliava“. Mokiniai varžėsi trijuose turuose: pirmame ture atsakinėjo į klausimus apie Žemę ir jos turtus, antrajame – į klausimus apie gyvūnus, trečiajame – apie augalus. Viktorinoje  geriausiai pasisekė dešimtokams,  visos  komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldainiais.

„Gamtamokslinio ugdymo kitaip“ trumpalaikis projektas pavyko.  Mokiniai  įgijo naujų žinių apie Žemę, diskutavo apie problemas keliančias grėsmę Žemės išlikimui,  konkrečiais darbais prisidėjo prie Žemės išsaugojimo, buvo propaguojamas Žemės menas, ugdomas kūrybiškumas. Sukurti Žemės meno kūriniai bei jų nuotraukos papuoš mokyklos aplinką.