20150526 180359Autobiografinių apybraižų žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ – pirmą kartą Lietuvoje leidžiama tokio pobūdžio knyga, skirta jauniesiems Lietuvos talentams suburti. Jie – tautos ateitis, Lietuvos kūrėjai, tobulintojai, puoselėtojai. Jie – būsimieji šalies vadovai, mokslininkai, menininkai, sportininkai ir visuomenininkai, ateities lyderiai, ne tik kursiantys savo verslus, bet ir tapsiantys geriausiais ir geidžiamiausiais darbuotojais. Autobiografinis žinynas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra unikalus leidinys, suteikiantis progą pamatyti iškiliausias ateities asmenybes pačioje jų gyvenimų pradžioje.

Šioje knygoje suburti vaikai, apdovanoti įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelnę prizus sporto varžybose. Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografinės apybraižos – jų surinkta 569. Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio.

Su knygaKnygoje taip pat pateikiamos Lietuvos mokinių pasiekimų nacionalinėse mokslo ir meno olimpiadose bei tarptautinėse sporto varžybose apžvalgos, pristatomos mokymo įstaigos, kolektyvai ir organizacijos, kurios kasdieniu savo darbu užtikrina, kad jaunieji Lietuvos talentai galėtų atskleisti ir tobulinti savo gabumus. Ši talentų kalvė – tai sėkmingos valstybės pamatas. Knygoje rasite ir talentų areną – svarbiausius moksleivių konkursus ir organizacijas, kuriose savo išskirtinius gebėjimus mokiniai gali parodyti jau dabar. Nepamiršti ir talentų draugai, savo veikla padedantys jaunuoliams siekti pačių didžiausių aukštumų. Knyga užbaigiama savotiška Lietuvos gimnazijų garbės lenta, kurioje skelbiami geriausių mokinių penketukai ir šių mokinių mokytojai.

Jauniesiems Lietuvos talentams knygoje sėkmės linki Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir būrys Lietuvai nusipelniusių asmenybių.

Jaunuosius Lietuvos sportininkus, kūrėjus, visuomenininkus ir mokslininkus rekomendavo ir leidinį padėjo parengti Lietuvos bendrojo lavinimo, meno ir aukštosios mokyklos, sporto centrai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, mokinių organizacijos, kolektyvai ir konkursų organizatoriai, užsienyje esančios lietuvių mokyklos, „Lietuvos Maximalisto“ stipendiją įsteigusi UAB „Maxima LT“, kitos įstaigos.

Daugumos šioje knygoje aprašomų vaikų vardus galbūt girdite pirmą kartą, bet esame tikri – didžioji jų dalis bus žinoma ir pažįstama ateities kartoms, apie šiuos žmones po 20 ar 50 metų skaitysime vadovėliuose ir enciklopedijose. Tikime, kad ši knyga taps dokumentu, kuriame įamžinta iškilių Lietuvos kūrėjų kelio pradžia. Knygos „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ kaina – 34 Eur., - rašo leidinio sumanytojai.

Su tėveliaisDžiugu, kad iš mūsų rajono į šį leidinį pateko trys mokinės. Tarp kurių yra mano mokinė ketvirtokė Iveta Česnulevičiūtė. Jos pasiekimai respublikiniuose konkursuose atvėrė kelią į šią „brangią“ knygą, kaip sako pati mergaitė. Gegužės 25 d. buvome pakviesti atvykti į knygos pristatymą, kuris vyko Vilniuje, Nacionalinio muziejaus valdovų rūmuose. Ten visus pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris D.Numgaudis, kultūros ministras Š.Birutis, lenktynininkas B.Vanagas, profesorius V.Landsbergis ir kiti. Susirinkusiems koncertavo vokalinės dainininkų grupės „Jazz Island“, „Mini Jazz“. Šventę šmaikščiai vedė Beata.

Smagiai praleidome laiką, pamatėme daug garsių respublikoje žmonių.

Už nuolatinę pagalbą, rūpestį, už paaukotas transporto išlaidas vykstant į įvairiausius konkursus respublikos miestuose nuoširdžiai dėkoju Ivetos tėveliams Sonatai ir Linui Česnulevičiams. Didžiuojuosi puikia savo mokine ir linkiu jai nesustoti kopiant į mokslo aukštumas. Tegul niekada neužges noras žinoti daugiau ir giliau, tegul iš mažų sėklyčių, kurias kartu sėjom, išauga Gerumo medis Lietuvai.

Virginija Kasparaitienė

pradinių klasių mokytoja ekspertė

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra