Rugsėjo 19 – 23 d. mokykloje vyko „Tyrėjų nakties“ renginiai. Dalykų pamokose ir klasės valandėlėse daug dėmesio skirta mokslo ir technologijų populiarinimui. Fizikos pamokų metu atlikti eksperimentai. Per geografijos ir biologijos pamokas mokiniai gamino medžių žievės  atspaudus, atlikotiriamuosius darbus.

IMG 5025Biologijos mokytoja R.Murauskienė  5 ir 6 klasių mokiniams vedė pamoką gamtoje „Augalų dažinės savybės“. Pirmiausia kabinete buvo  išsiaiškinta, kokie augalai turi dažinių savybių, kaip tai galima sužinoti, paaiškinti pamokos tikslai   ir kaip bus atliekamas praktikos darbas. Susiskirstę komandomis, pasidalinę priemonėmis, lauke  mokiniai pasirinko darželio ir pievos augalų žiedų. Juos dėliojo ant medžiagos gabalėlio, susegę sąvaržėlėmis kraštus, su akmeniu spausdami, gavo gražius piešinius ant medžiagos. Grįžę į kabinetą reflektavo - išsiaiškino, kodėl nusidažė medžiaga, lygino įvairių grupių darbus.

Nuotrauka0477Pradinukai dalyvavo piešinių konkurse „Ką išras ateities žmonės“. Biologijos kabinete vyko atvira pamoka pirmokams ir ketvirtokams „Įdomūs eksperimentai“. Biologijos mokytoja paaiškino, kaip dirba mokslininkai, koks jų darbų tikslas. Papasakojo, kokius eksperimentus atlieka mokiniai per biologijos pamokas. Supažindino su didinamaisiais prietaisais - lupa ir mikroskopu. Mokiniai galėjo pamatyti musės galvos ir kojos preparatus per mikroskopus. Vaikams buvo demonstruojami bandymai „Kaip išimti monetą iš vandens lėkštelės nesušlapus rankų“ ir bandymas su pienu ir valgomaisiais dažais „Spalvų sūkurys“, buvo paaiškinta šių bandymų rezultatai. Vaikai buvo žingeidūs , jiems bandymai patiko, kai kas „Spalvų sūkurį“ padarė ir namuose .

IMG 5041Savaitės renginius penktadienį vainikavo 7-8 klasių protmūšis „Mokslo žinios karčios, bet vaisiai saldūs“. Klausimai buvo sunkūs, kova įtempta, o nugalėtojais tapo aštuntokai.