image5Chemijos mokytojos Alinos Damušytės pakviesti, antrokai keliavo į trečią aukštą, kur chemijos kabinete jų laukė neįprasta pamoka, skirta Tyrėjų nakties savaitei. Ten juos pasitiko bandymams pasiruošusios mokytojos  asistentės  dešimtokės.

Nedrąsiai susėdę antrokai aktyviai įsitraukė į pamokos darbą. Pamoka prasidėjo mįsle – „Glėbiu nepaimsi, saujoj neišlaikysi, kai bėga – nesuturėsi? Kas?”

O jos atsakymas – „Vanduo” – tai ir buvo išradingai paskelbtos pamokos tema.

Pačioje pradžioje buvo pasiūlyta atsakyti į kelis viktorinos klausimus, o tik po to prasidėjo įdomieji chemijos bandymai.

image8Mažieji antrokai sužinojo įdomias vandens savybes, vaizdžiai pamatė, kaip vanduo tirpina medžiagas,  įsitikino,  kad negrynas  vanduo yra laidus elektros srovei ir taip išsiaiškino, kodėl perkūnijos metu negalima maudytis upėse, jūroje ir ežere, nusipiešę savo piešinius stebėjo, kaip vanduo pakeičia piešinio kryptį  ir suprato, kodėl vienos medžiagos vandenyje skęsta, o kitos plūduriuoja vandens paviršiuje. Smagu buvo stebėti, kaip iš vieno indo į kitą keliauja dažų spalvos. Patys antrokai galėjo stebėti, kaip maišosi spalvos ir bandyti iš to išgauti piešinį. Įdomu buvo paliesti minkštą kiaušinį, išbuvusį acto tirpale ir pamatyti, kaip „elgiasi“ kiaušinis skirtingų tankių tirpaluose. Dabar mažieji mokiniai jau žinos ir, kaip atskirti seną kiaušinį nuo šviežio. Labai „skanu“ buvo pamatyti, kaip auga kristatai iš cukraus ant pagaliukų. Šį darbą bandysime tęsti savarankiškai . Auginsime cukraus kristalus, kol neiškentę sulaižysime. Pabaigoje dešimtokės pademonstravo „besiveržiantį ugnikalnį“, o mokytoja paaiškino, kad visus tuos bandymus galima pasidaryti ir namuose.

Daug įdomių dalykų pamatė ir sužinojo antrokai. Žinios jiems pravers moksle ir praktiniame gyvenime. Už įdomią pamoką dėkojame mokytojai  Alinai Damušytei ir dešimtokėms Saulei, Augustei ir Agnei.

Mokytoja Virginija Kasparaitienė