Šių metų gegužės 14 d. į Gelgaudiškio vidurinėje mokykloje organizuojamą seminarą  „Chemija šokio ritmu“, suvažiavo visos rajono chemijos mokytojos. Surengti seminarą, kilo mintis tuomet, kai kartu su Kūrybinių partnerysčių Pokyčių mokyklos praktike teko bendradarbiauti dalyvaujant projekte „Šokantys elementai“, integruojant choreografiją į chemijos pamoką. Gautu neįtikėtinu rezultatu norėjosi pasidalinti su kolegėmis. O kas geriau, jei ne chemikai, gali suprasti periodinę elementų sistemą, chemines reakcijas ir visa tai atrasti ir  įvairiai interpretuoti, stebėdami scenoje paruoštą „chemišką“ šiuolaikinį šokį.

Buvo labai smagu, kad prie seminaro nuoširdžiai sutiko prisidėti ir mūsų agentė Aistė Jasaitytė -Čeburiak bei praktikė - choreografė Indrė Puišytė.

 Kadangi šokio spektakliui buvo pasirinkta tema „Periodinė cheminių elementų sistema“, tai ir seminare stengėmės aptarti tik šią aštuntos klasės programos dalį.

Pirmiausiai, salėje susirinkusios mokytojos, pamatė aštuntokų atliekamą kompoziciją. Po to seminaras vyko chemijos kabinete, kur buvo galima paskaityti ir pažiūrėti kūrybinius moksleivių darbus – kiekvieno apie savo „įkūnijamą“ elementą išleistus laikraščius, sudarytus horoskopus ar skaičių ir su jais susijusių elementų magiją, nuotraukas.

Man teko užduotis paruošti pranešimą  „Mokymosi motyvacijos ir kūrybiškumo ugdymas chemijos pamokose, nagrinėjant periodinę  sistemą.“  Kadangi ruošiant užduotis mokiniams apie cheminius elementus ir dalyvaujant šiame projekte tiesiogiai, teko gerokai pasikuisti internete, tai beieškant medžiagos, kilo įvairiausių minčių, kaip kitokiais būdais sumotyvuoti moksleivius, kurie neturi jokios motyvacijos mokytis chemijos ir kaip pačiam pakeisti požiūrį į ugdymo procesą. Štai tokiomis mintimis ir pasidalinau su kolegėmis.

Kūrybos agentės Aistės tema buvo „Psichologinių pertraukėlių svarba mokinio pažinimui ir geros mokymosi aplinkos sukūrimui.“ Ji  praktiškai parodė, kaip naudojantis paprastais, nedaug laiko reikalaujančiais pratimais, galima sutelkti moksleivių dėmesį, geriau jį pažinti ar tiesiog po įtempto darbo atsipalaiduoti. Mokytojos mielai atlikinėjo praktines užduotis, statė skulptūras, išreiškiančias emocijas įdėmiai klausėsi psichologės patarimų.

Apie „Refleksijos svarbą mokymo ir ugdymo procesuose“ kalbėjo choreografė Indrė Puišytė. Ji kiekvieno susitikimo metu su moksleiviais naudojo refleksiją, todėl ši tema jai buvo labai artima. Mokytojos taip pat dalyvavo refleksijoje, išreikšdamos savo mintis apie seminarą. Džiugu buvo girdėti gerus atsiliepimus  ir įdomias mintis apie matytą aštuntokų kompoziciją.

Mūsų seminaras išėjo ir už mokyklos ribų. Būtų negražu, atvykusius į Gelgaudiškį, nenusivesti į mūsų miestelio pasididžiavimą – atrestauruotą Komoro dvarą. Čia po atrestauruotas ir dar tvarkomas sales mus pavedžiojo Kultūros centro direktorius Edgaras Pilypaitis. Ačiū jam už gražią ekskursiją.

Mokytojui visada labai svarbus yra grįžtamasis ryšys. Taigi, kai sekančią dieną paskambino K.Naumiesčio gimnazijos mokytoja ir dar kartą padėkojo už  seminarą, ir pasakė, kad jau seniai tokiame įdomiame buvo, tai buvo didžiausias mūsų visų darbo įvertinimas.

Chemijos mokytoja Alina

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 53 svečiai ir narių nėra