IMG 5688Visai neseniai Lietuvos knygynuose pasirodė nauja leidyklos „Nieko rimto“ knyga, skirta 5-10 metų vaikams. Tai Virgiaus Šidlausko apysaka „Ulfas ir stebuklinga barzda“, Iliustruota Tatjanos Rex ir jau spėta pristatyti Vilniaus knygų mugėje. Tačiau ne tik ten.

Ypač šios knygelės laukta Gelgaudiškyje, nes Virgis mūsiškis, 2001 m. baigė Gelgaudiškio vidurinę mokyklą, iš čia išvyko į Kauną studijuoti filosofijos. Nuo vaikystės nepaprastai mylėjęs meną, tiesiog neįsivaizdavo savo gyvenimo be knygų ir be gitaros. Dešimtmetį dar brandino savo sumanymus, rašė straipsnius į „Šiaurės Atėnus“, „Nemuną“. Gimus dukrai Atėnei vis dėlto suprato, kad reikia daryti tai, kas smagiausia, kam jaučia pašaukimą. Galbūt todėl ir knygelę dedikavo savo mažylei, „nepabijojusiai ateiti į šį pasaulį“.

20170324 125603Taigi kovo 24 dieną jis sugrįžo į gimtinę, bet jau ne tuščiomis rankomis, o su vaikams skirta knyga apie Ulfą. Nekantriai jaunojo autoriaus laukė ir Gelgaudiškio pradinukai, ir buvusios mokytojos, ir klasės draugė, bibliotekininkės. Pačiam autoriui netikėtai pirmutiniai jį pasveikino knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ veikėjai (mažuosius ruošė mokytojos V.Mačiulskienė ir O.Unikauskienė). Na o paskui prasidėjo prisiminimų valanda. Juk Virgį, čia dar visai neseniai vaikščiojusį miestelio gatvėmis, prisimena ir mokytojai, ir kultūros darbuotojai. Kaipgi neprisiminsi tokio ramaus tamsiaplaukio berniuko mąsliu žvilgsniu. Jau nuo aštuntos klasės jis dalyvavo rajono filologų konkursuose, buvo apdovanotas Pagyrimo raštu respublikiniame jaunųjų dramaturgų konkurse, išleido ir savo pirmąją knygelę „Kurganas“. Iki dabar jo darbai saugomi miestelio bibliotekoje, mokyklos lietuvių kalbos kabinete. Septintokai net paruošė jaunajam autoriui įdomią užduotį: skaitė ištraukas iš mokyklinių apsakymų ir klausė pavadinimo. Pasirodo, Virgiui nepaprastai brangūs net ir trumpiausi kūrinėliai, nes visų pavadinimus žino kuo puikiausiai. Kalbindamas vaikus, jis pats piešė veikėjus – Ulfą, katiną, šunelį (visus su barzdomis), grojo gitara ir beveik išmokė dainuoti paties sukurtą dainą. Visiems tapo aišku, kad Virgis groja, dainuoja ir rašo knygas todėl, kad jam be galo smagu tai daryti. Jis tiesiog įsimylėjęs savo Ulfą, kuris buvo tikras neklaužada, bet užtat atrado visą pasaulį. Galiausiai jaunajam rašytojui net knygelių pritrūko, nes daug vaikų ir suaugusiųjų panoro įsigyti „Ulfą“ su paties autoriaus autografu.

Iš gimtojo Gelgaudiškio Virgis skubėjo į susitikimą „Pegaso“ knygyne. Jau suplanuoti ir kiti susitikimai. Beje, jau planuojamos leisti ir kitos Virgiaus Šidlausko knygelės. Tad mūsų akyse skleidžiasi naujas talentas. Didžiausios jam sėkmės.

Virgiaus mokytoja Danutė Aniulienė