20170614 104810 004 CopyNebeaidint mokykliniam skambučiui pradinių klasių mokytojos, pasiūlius direktoriaus pavaduotojai Dianai Baužaite-Mikužienei ir mokytojai Virginijai Kasparaitienei, nutarė savo metodinę veiklą „perkelti per Nemuną į Panemunės pilį“.
Čia mokytojos apžiūrėjo Panemunės pilį, prisiminė jos istoriją. Panemunės pilies ekspozicijoje pamatė Jurbarko V. Grybo memorialinio muziejaus moterų dailės studijos, vadovaujamos R. Grybaitės, tapybos darbų parodą. Šioje ekspozicijoje išvydo senųjų baroko tapybos meistrų paveikslų fragmentų kopijas, atliktas lesiruotės technika. Šios sudėtingos tapybos technikos grupė jurbarkiečių mokėsi V. Grybo memorialinio muziejaus edukacinėse dailės dirbtuvėse.
„Psichodeliniai plakatai, skaitmeninės karikatūros, siurrealistinis grafinis dizainas, replikos popmenui, populiariosios kultūros ikonoms, politizuoti feministiniai pokštai, akibrokštai – daugmaž taip galima apibūdinti Rimos Blažytės vaizdinius, kurie jau seniai klajoja jos „veidaknygės“ paskyroje www.facebook.com/rimbla/. Prie jų neretai išvysi akronimą „rimbla“, kuriame menininkė užkodavo savo inicialus ir linksmą (auto)ironišką požiūrį į save ir supančią aplinką. Sunumeruotos „rimblos“ puikuojasi angliškais pavadinimais, kurie komentuoja vaizdą ir pratęsia istoriją, kartu, pasak pačios Rimos, taip jai pavyksta išvengti subtilaus gimtosios kalbos daugiareikšmiškumo, literatūriškumo. Nes vaizdas ir tekstas čia turi kirsti tiesiai į taikinį, akimirksniu, kad žiūrėtum sekantį, ir dar kitą, ir dar kitą“ - komentuoja Kristina Stančienė.
Pasidomėjusios istorija ir šiuolaikiniu menu, mokytojos užsuko į garsų pilies restoraną, kur akį žavėjo senovinis dizainas, prabanga. Didingoje aplinkoje bendraudamos, dalinosi savo patirtimi ir ragavo restorano patiekalus.
Laimingos, daug pamačiusios, maloniai pabendravusios, pasikrovusios idėjų naujiems darbams, kolegės grįžo į savo mokyklą.