Mūsų mokykla įsijungė į respublikinį  projektą „KODAS – NEMUNAS“, kurio tikslas – sutelkti mokinius ir mokytojus, vietos ir užsienio lietuvių bendruomenes švęsti atkurtos Lietuvos 100-metį, geriau pažįstant gimtąjį kraštą ir jo žmones, tyrinėjant, mokantis ir sprendžiant aktualias problemas. Viena iš numatytų projekto veiklų – trijų dienų kūrybinė praktinė stovykla mokytojams ir mokiniams „Gamtinis ir kultūrinis paveldas – mokinių gebėjimų ugdymui“ vyko birželio 6-8 dienomis Raudonės pagrindinėje mokykloje. Šioje stovykloje buvo siekiama mokantis kartu mokiniams ir mokytojams ugdytis tyrinėjimo, problemų sprendimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, pažįstant gamtinį ir kultūrinį paveldą. Kūrybinę praktinę stovyklą organizavo Ugdymo plėtotės centras, Jurbarko švietimo centras, Jurbarko r. Raudonės pagrindinė mokykla.                   

Tarp stovyklautojų iš Jurbarko, Marijampolės, Tauragės, Alytaus rajonų buvo ir mūsų mokyklos mokytojos Rita Murauskienė ir Lilija Ūsienė bei moksleivės Karolina Jociūtė, Ugnė Antanaitytė , Paulina Valaitytė.

Stovyklos atidarymo metu sveikinimo žodžius stovyklautojams tarė seimo narys Ričardas Juška, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, Jurbarko Švietimo centro direktorė Aušra Baliukynaitė, Raudonės pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Staponas. Kad neteks nuobodžiauti, supratome išgirdę stovyklos programą, kurią pristatė UPC socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas Šarūnas Gerulaitis bei Jurbarko švietimo centro metodininkė Irmanta Valošinienė.

Trys nepamirštamos dienos buvo suplanuotos nuo pirmos iki paskutinės minutės. Nuobodžiauti ir tinginiauti neleido kompetentingi veiklų vadovai: aktorė Gintarė Čepukonytė, su kuria žaidėme susipažinimo ir savęs išbandymo žaidimus, bei aktorius Mantas Cegelskas, su kuriuo tobulinome viešojo kalbėjimo įgūdžius. VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ atstovė Ugnė Jakubauskaitė išmokė mus kurti pilies patalpų panaudojimo verslo planą pagal „business canvas“ modelį. Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis kartu su darbuotojais pakvietė dalyvauti gamtos mokyklos edukacinėse programose, o su LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko jaunųjų šaulių 708-osios kuopos atstovais ir jų vadu ltn. Mariumi Jazukevičiumi dalyvavome naktinėse orientacinėse varžybose.  Kartu su vokiečių kalbos mokytojomis Lina Šapkauskiene ir Jurgita Valentukoniene iš Goethe’s instituto projekto  „CLILiG@Litauen. Vokiečių kalba Tavo mokykloje“ , UPC socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio metodininke Ginta Orintiene, projekto „Kodas Nemunas“ vadovu Šarūnu Gerulaičiu bei Viešvilės rezervato direktoriumi Algiu Butleriu ir rezervato darbuotojais tyrinėjome Viešvilės rezervato pelkę.  Su UAB „Pixpro“, projektų vadovu VU kartografijos ir geoinformatikos katedros dėstytoju dr. Linu Bevainiu, padedami drono, projektavome tiltą per Nemuną, o pasitelkę geografinę informacinę sistemą (GIS), vadovaujami UAB Hnit-Baltic projektų vadovės dr. Jurgitos Rimkuvienės,  kūrėme pasakojimą „Gyvenimas prie Nemuno“. Aplankėme Sudargo piliakalnius. Apie juos bei gyvenvietės istoriją, kultūrą papasakojo šio krašto kultūros puoselėtoja bibliotekinkė Valerija Endriukaitienė. Europos Parlamento Biuro Lietuvoje atstovai patikrino mūsų žinias apie ES  protmūšyje. Pabendrauti su stovyklautojais buvo atvykęs ir UPC direktorius Giedrius Vaidelis.

Nepaprastai  greitai prabėgo laikas stovykloje. Atmintyje ilgai išliks  rytiniai sąspiečiai,(angl. flashmob), žuvienės kvapas, piešimas ant akmenėlių ir senoviniai Raudonės pilies dvasią atliepiantys šokiai bei patirti nuotykiai:  netikėta kelionė laiku į 1921 metus, kuomet visus stovyklautojus sulaikė prūsų pasieniečiai. Griežtų karininkų lydimi, sulaikytieji pateko į istorinę Smalininkų mokyklą, ten patyrė to laikmečio mokymosi atmosferą ir daug sužinojo apie Mažosios Lietuvos istoriją. Vėliau Viešvilės pasienio užkardos poste laukė  pažintis su pasieniečiais bei kinologų augintinių pasirodymas.  

Atėjo laikas atsisveikinti. Stovyklautojų refleksija, apdovanojimai, padėkos, palinkėjimai naujiems draugams...

Šioje stovykloje mokiniai ir mokytojai dirbo kartu: dalyvavo pažintinėse kultūrinėse veiklose, atliko tiriamąsias ir kūrybines užduotis, gilino bendrąsias kompetencijas bendravimo ir bendradarbiavimo, darbo komandoje, laiko planavimo, kūrybiškumo, mokėjimo mokytis ir kt.srityse.  Stovyklos dalyviai vienareikšmiškai sakė, kad taip mokytis, kai mokiniai ir mokytojai mokosi kartu, labai prasminga, įdomu ir smagu.  

Nuoširdžiai dėkojame   UPC Ugdymo turinio poskyrio vedėjui Šarūnui Gerulaičiui  bei metodininkėms Gintai Orintienei ir Žydrei Jankevičienei, Jurbarko švietimo centro direktorei Aušrai Baliukynaitei bei metodininkei Irmantai Valošinienei, Šakių rajono Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos l.e.p. direktorei Dianai Baužaitei – Mikužienei už suteiktą galimybę pasisemti patirties šioje kūrybinėje praktinėje stovykloje.  

Daugiau apie stovyklos veiklas skaitykite: https://www.upc.smm.lt/naujienos/upc/vasara10.php                                                                            http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-06-13-mokiniai-ir-mokytojai-mokosi-kartu/170380 https://duomenys.ugdome.lt/?/veikla/100/med=152/831/836

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 29 svečiai ir narių nėra