diplomasLietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo konkursą „Pamoka gamtoje: svajokime drauge“, kuriame dalyvavo ir  mūsų mokyklos geografijos mokytoja Lilija Ūsienė, biologijos mokytoja Rita Murauskienė bei keturi aštuntokai – Justė Remeikaitė, Saulė Dumčiutė, Povilas Užupis, Šarūnas Karčiauskas.

Šiais metais konkurse dalyvavo 28 komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kėdainių, Kelmės, Raseinių, Šilutės, Tauragės miestų ir Šiaulių, Šakių, Jurbarko, Raseinių, Prienų, Kupiškio, Kretingos, Varėnos, Mažeikių, Biržų, Trakų rajonų. Prieš rengiant darbą moksleiviai privalėjo apsilankyti šalies saugomose teritorijose. Ten įgytas žinias pritaikyti savo gyvenamoje aplinkoje. Pavasarį mūsų mokyklos gamtininkai lankėsi Panemunių regioniniame parke.

Darbų vertinimo komisija, sudaryta iš Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir VšĮ „Gamtos paveldo fondas“ darbuotojų, išrinko dvylika komandų, kurios buvo pakviestos dalyvauti nacionalinio konkurso baigiamajame renginyje rusėjo 25 d. ir apdovanotos diplomais, pagyrimo raštais.

Mūsų mokyklos komanda pateko tarp nugalėtojų, todėl vykome į Vilnių Saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Čia svetingai visus sutiko šio centro darbuotojai. Sveikinimo žodį tarė  direktorius Albertas Stanislovaitis, direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Mokytojai ir mokiniai buvo apdovanoti diplomais, pagyrimo raštais ir dovanomis. Jas įteikė  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir gamtinio – ekologinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Dalyvavome pažintinėje ekskursijoje po lankytojų centro ekspoziciją „Saugomos teritorijos kelionė gyvenimo ratu“. Vaišinomės arbata, saldumynais, dalyvavome žaliojoje pamokoje Gamtos klasėje.

Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas. Džiaugiamės kad turėjome galimybę jame apsilankyti ir praturtinti savo žinias. Labai įdomiai įrengtos ekspozicijos. Įėję pasijutome tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys.  Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. Pamatėme klaustuko formos stalą, ant kurio sudėti įvairūs praeityje naudoti daiktai, o apie juos informaciją gaunama uždėjus ranką ant šalia esančio mygtuko – įvairios gamtos mįslės  paaiškinamos filmuotais siužetais... Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, galima žiūrėti filmus,  klausytis paslaptingų gamtos garsų. Vaikinai susidomėjo interaktyviu žaidimu apie gerves ir kormoranus. Terminaluose pateikiama informacija apie saugomų teritorijų įdomybes ir keliavimo galimybes padeda  atrasti ypatingas Lietuvos vietas. Ekskursija šiame naujai įkurtame centre paliko labai didelį įspūdį ir norą dar kartą apsilankyti.

Po arbatos pertraukėlės visi mokytojai ir mokiniai vyko į žygį Pūčkorių pažintiniu taku. Grožėjomės nuostabia gamta. Vyko ekskursija ir po Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą.

Dėkojame renginio organizatoriams bei mokyklos direktoriui už galimybę dalyvauti šiame nacionalinio konkurso nugalėtojų renginyje.          

Biologijos mokytoja metodininkė Rita Murauskienė 

Informacija

Teisinė forma:
savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:
Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis, LT-71427, Šakių raj.

Juridinio asmens kodas:
190820419

Telefonas:
(8-345) 41 529

Elektroninis paštas:
mokykla.gelgaudiskis@gmail.com 

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Projektai

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 40 svečiai ir narių nėra