Birželio 4 d. vyko „Pokyčių mokyklos“ projektų pristatymas mokyklos bendruomenei. Sugužėjo pilna salė mokinių, mokytojų, tėvelių, ir kitų miestelio ir bendruomenės narių, atvyko kūrybos agentė Aistė Jasaitytė-Čeburiak ir visi trys praktikai: skulptorius Martynas Gaubas, režisierė Kristina Buožytė, choreografė Indrė Puišytė. Kūrybinių partnerysčių programą ir „Pokyčių mokyklos“ projektus pristatė direktoriaus pavaduotoja Lilija Ūsienė, ir kuruojanti mokytoja Rita Murauskienė. Sveikinimų žodį tarė kūrybos agentė Aistė.

Po to prasidėjo mokinių kūrybinių veiklų pristatymas.

Pirmieji į sceną lipo aštuntokai. Jie parodė šokio spektaklį „116 cheminių elementų“. Mokiniai, pasipuošę savo draugų „dizainerių“ sukurtais drabužiais, šiuolaikiniu šokiu vaidino pasirinktus  elementus, vaizdavo chemines reakcijas. Ekrane matėme vaikų paruoštą medžiagą apie Mendelejevo lentelės elementus. Po pasirodymo praktikė Indrė pasidalino mintimis su žiūrovais apie nuveiktą darbą.

Antrąjį projektą „Jausmų galia“ pristatė režisierė Kristina ir devintokai. Buvo parodyti du filmai: „Krito į akį“ ir „Visiškai slaptai“. Po to aktoriai, operatoriai, režisieriai pasakojo savo įspūdžius,  patirtus vaidinant, filmuojant, montuojant scenas. Vaikų darbu labai didžiavosi klasės vadovė Eglė Dragūnaitytė. Ji negalėjo atsidžiaugti savo auklėtinių darbštumu, nuoširdumu, darniu klasės kolektyvu.

Projektą „Trečiojo aukšto paslaptys“ pristatė praktikas Martynas ir 7b klasės mokinės Kamilė Danilevičiūtė ir Eglė Sederevičiūtė. Merginos pasakojo ir rodė skaidres, kaip vyko pasiruošimas darbams ir patys darbai, pakvietė visus apsilankyti 3-čiame aukšte ir įvertinti šio projekto darbo vaisius.

Mokyklos direktorius Romas Dumbliauskas tarė padėkos žodį kūrėjams, mokiniams ir aktyviausiai į projektą įsijungusioms mokytojoms: Alinai Damušytei ir Eglei Dragūnaitytei. Visiems buvo įteikta padėkos raštai bei gėlių. Pasibaigus renginiui salėje, visi ėjo apžiūrėti III aukštą - įminti jo paslaptis. Direktorius su praktiku Martynu perkirpo juostą ir grožėjosi mokinių darbu: Nemunu, nuvingiavusiu spalvotom bangelėm per visą koridorių, dekoruotomis durimis, kurios atskleidžia paslaptį, ko vaikai mokosi už tų durų.

Kiekvienas praktikas savo grupės vaikams atvežė pyragų, vaisių. Kabinetuose vyko refleksijos. Visi vaišinosi, bendravo, žaidė ir nenorėjo skirstytis namo.

Projektus baigėme, bet pasiliko mokykloje kūrybinė dvasia, papuoštos erdvės, noras keistis, būti smalsesniems ir atviresniems. Gal ir nepavyko įgyvendinti visų numatytų tikslų- geriau išmokti chemiją, gerų elgesio manierų, bet buvo atvertos durys  galimybei pajusti bendro kūrybinio darbo džiaugsmą, į savęs pažinimo pasaulį. Mokiniai buvo laimingi galėdami betarpiškai bendrauti su žymiais ne tik Lietuvoje bet ir pasaulyje žmonėmis, išgirsti jų patarimų, kaip reikia įgyvendinti savo siekius.Tikime, kad pokyčiai, atvėrę mūsų mokyklos duris, pasiliks čia ilgam. Esame dėkingi visai kūrybinei komandai, moksleiviams, mokytojams, mokyklos direktoriui ir kitiems į projektą įsijungusiems mokyklos ir miestelio bendruomenės nariams.

Rita Murauskienė, Lilija Ūsienė