Klasės vadovams, soc. pedagogei, administracijai tenka išgirsti pavienius vaikų nusiskundimus apie mokykloje patiriamas patyčias.

Patyčios - tai pasikartojantis tyčinis elgesys naudojant fizinę ir/ar psichologinę jėgą prieš asmenį, kuris negali apsiginti. Ką žinome ir ką galime padaryti? Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, kilo poreikis atlikti patyčių paplitimo tyrimą mūsų mokykloje, tuo pačiu paanalizuoti vaikų elgesį.

2012 metų lapkričio mėnesį atlikta 9-10 klasių mokinių anketinė apklausa „Mokinių tarpusavio santykiai“. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad patyčių pavieniai atvejai tikrai vyksta. Mokiniai pastebėjo, kad klasėje yra vaikų, su kuriais mažai kas nori bendrauti. Nedaugelis vaikų prisipažįsta įžeidinėjantys kitus mokinius. Su patyčiomis vaikai susiduria mokyklos valgykloje, klasėje, tualete, sporto salėje, koridoriuose, elektroninėje erdvėje, autobusų stotelėje, einant namo, mokykliniame autobuse, ekskursijose. 9-10 klasių mokiniai sako, kad mokykloje yra saugu. Keletas mokinių teigia matę, kaip mušami kiti vaikai. Tai, kad vaikai mato kitų bendramokslių mušimą, nesukelia jiems nesaugumo jausmo. Saugiai besijaučiantys mokiniai žino, kad pagalbos gali tikėtis iš mokytojų bei bendraklasių. Mokiniai norėtų, kad klasėje būtų mažiau mokinių. Keletas apklaustųjų jaučiasi nusivylę klasiokų bendravimu, kartais jiems nesinori eiti į mokyklą. Šie mokiniai norėtų pereiti į kitą klasę ar į kitą mokyklą ir mano, kad problemą galėtų padėti išspręsti soc. darbuotojas, psichologas.

2012m. lapkričio 7dieną mūsų mokykloje lankėsi Šakių pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Aušra Jakavičienė. Ji bendravo su 8, 9, 10 klasių mokiniais apie patiriamas patyčias, smurtą. Buvo atkreiptas dėmesys į smurto ir patyčių priežastis ir pasekmes bei problemų sprendimą. Moksleiviai pasižadėjo būti atidesni savo poelgiams, elgtis atsakingai, o besityčiojančius sudrausminti.